حداقل

تعداد بازدید: 237 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: ssicadmin
استاندار خوزستان: لزوم ورود بیشتر بخش خصوصی به عرصه اقتصادی

استاندار خوزستان: لزوم ورود بیشتر بخش خصوصی به عرصه اقتصادی

استاندار خوزستان با بیان اینکه دولت از بخش خصوصی قوی حمایت می کند گفت: دادن امتیاز به بخش خصوصی که با خطرپذیری سرمایه خود را برای توسعه فضای کسب و کار و رونق اقتصادی کشور به میدان آورده ، رانت نیست .
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سرمایه گزاری تامین اجتماعی (شستا)، دکتر غلامرضا شریعتی در چهارمین همایش کشوری معرفی شرکت های قابل واگذاری شرکت تامین اجتماعی(شستا) در اتاق بازرگانی اهواز با تاکید بر اینکه باید به بخش خصوصی احترام گذاشته شود و در تصمیم گیری ها سهیم باشد افزود: آنچه در سال های اخیر که بحث واگذاری ها به بخش خصوصی مطرح بوده فروش شرکت هایی بوده که شیرازه آن گرفته شده و از سوددهی کافی برخوردار نبودند .
وی با بیان اینکه در سال های اخیر ، اهلیت لازم برای واگذاری ها مورد غفلت قرار و بسیاری از شرکت ها به تعطیلی کشیده شد گفت: ما نمی خواستیم یک بخش خصوصی قوی و تصمیم گیر داشته باشیم و اجازه هیچ کاری حتی تعدیل نیرو به آن نمی دادیم و در نهایت این بخش خصوصی دست و پا بسته نتوانست کاری از پیش ببرد .
استاندار خوزستان ادامه داد: باید به بخش خصوصی اختیارات کامل برای مدیریت شرکت صنعتی و سوددهی بیشتر داده شود و همه مسئولیت ها و عنان کار را به آن سپرد .
شریعتی با اشاره به اینکه دولت باید در امور سیاستگذاری ، نظارت و پشتیبانی کند و از تصدی گری و بنگاه داری دور باشد افزود: دولت باید از بخش خصوصی در میدان عمل حمایت کند و با اعمال سیاست های تشویقی و معافیت ها ، اجازه مانور و تصمیم گیری و مدیریت به بخش خصوصی بدهد و اجازه ندهد بخش خصوصی شکست بخورد .
وی با بیان اینکه هنوز بخش خصوصی قوی با اهلیت لازم در کشور شکل نگرفته است از واگذاری ناقص برخی شرکت ها در خوزستان همچون گروه ملی فولاد ایران که بدون در نظر گرفتن زنجیره کامل تولید واگذار شد انتقاد کرد و اظهارکرد:فرآیند چنین واگذاری هایی مشکل را حل نکرد و هر روز شاهد مشکلات کارگری در این واحد هستیم .
استاندار خوزستان رویه و شیوه مدیریتی بانک ها در حمایت مالی از گروه ملی صنعتی فولاد ایران و باز نکردن "ال سی" برای واردات ماشین آلات مورد نیاز این واحد صنعتی را نادرست خواند و افزود: برخورد با بخش خصوصی که به تازگی مدیریت این واحد بزرگ صنعتی را برعهده گرفته ، انگیزه ورود بخش خصوصی را در عرصه های اقتصادی کم کرده است . شریعتی در ادامه با اشاره به ظرفیت های مهم سرمایه گذاری در صنایع پایین دستی پتروشیمی ، فولاد ، انرژی ، کشاورزی و آزادراه ها اظهار کرد: بخش خصوصی باید جسارت لازم را برای ورود به بخش های اقتصادی را داشته باشد و دولت نیز موانع پیش روی آنان را از بردارد .
وی امتیاز دادن مساوی، اهلیت داشتن ، حمایت همه جانبه و یکپارچه و اختیار کامل را زمینه ساز ورود بخش خصوصی به عرصه های اقتصادی بیان کرد و افزود: با ورود پرشتاب و باانگیزه بخش خصوصی به عرصه های اقتصادی می توان تا سال 1400 به رشد اقتصادی 8.5درصدی برسیم .
در این نشست که به همت شستا، استانداری خوزستان و اتاق بازرگانی خوزستان و با حضور شماری از فعالان اقتصادی خوزستان برگزار شد ، دکتر خدامرادی مدیر عامل هلدینگ صبا تامین جزییات واگذاری شرکت های قابل واگذاری وابسته به شستا را ارایه کرد.printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد

کلیه حقوق این سایت متعلق است به شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی