حداقل

تعداد بازدید: 332 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: ssicadmin
مدیرعامل شستا در نشست هم اندیشی مدیران مسئول رسانه ها و نشریات: واگذاری بنگاه ها از اولویت های اصلی شستاست

مدیرعامل شستا در نشست هم اندیشی مدیران مسئول رسانه ها و نشریات:

واگذاری بنگاه ها از اولویت های اصلی شستاست

 

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی شستادر نشست هم اندیشی مدیران مسئول رسانه ها و نشریات اعلام کرد که بنا داریم تصدی خودمان را در امور شرکتها و بنگاه‌هایی که امکان فعالیت در بخش خصوصی دارند، کاهش دهیم و به همین دلیل تا پایان سال 98 مدیریت بخشی از شرکتها در حیطه تامین اجتماعی (حدود 105شرکت)را به بخش خصوصی واگذار خواهیم کرد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی ، مرتضی لطفی در نشست هم اندیشی مدیران مسئول رسانه هاو نشریات با مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی شستا که با هدف بررسی راه‌های تعامل و بهرمندی از ظرفیتهای مطبوعات و رسانه ها دربخش های دولتی و خصوصی به منظورتبیین راهکارهای شستا و تعامل دو سویه با رسانه ها صورت گرفت اظهار داشت: تقریبا یک و دو دهم تولید ناخالص ملی متعلق به شستاست.

وی افزود: شستا در 9هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی،عمران وحمل و نقل، سیمان ، دارو، انرژی ، صنایع عمومی ، بانک،ICT  ،سرمایه گذاری  فعالیت دارد. سرمایه فعلی این شرکت، حدود 3900 میلیارد تومان است. همچنین8000 میلیارد افزایش سرمایه را مصوب دارد.مجموعا ۸۰ هزار نفر به صورت مستقیم تحت پوشش اشتغال این مجموعه قرار دارند.مدیرعامل شستا ارزش دارایی‌های این شرکت را 60 هزارمیلیارد ، معادل 17 میلیارد دلار عنوان کرد و گفت: شستا 274 شرکت تحت پوشش دارد که180 شرکت مدیریتش تحت نظر شستاست. بنا داریم که تصدی خودمان را در امور شرکت ها و بنگاههایی که امکان فعالیت در بخش خصوصی دارد، کاهش دهیم و به همین دلیل تا پایان سال98 مدیریت بخشی از شرکت ها در حیطه تامین اجتماعی ( حدود 105شرکت ) را به بخش خصوصی واگذار خواهیم کرد. مشخصات شرکت هایی که قصد واگذاری آن را داریم در سایت هلدینگ صباتامین قرار دارد.

وی گفت :به اقتضای فضای کسب و کار و هم تاکید رئیس جمهور و دکتر ربیعی در قالب برنامه پنج ساله روند چابک سازی مجموعه را در پیش گرفته ایم. بر این اساس از 9 هلدینگ در۵ هلدینگ ادغام خواهیم شد، به این ترتیب ۴ هلدینگ را کاهش خواهیم داد. مثلا ما در حوزه ساختمان  ۳ شرکت  فعال را در هم ادغام کردیم. نتیجه این روند آزادسازی سرمایه ها و صرفه جویی و سبک سازی مجموعه بود.

وی افزود: شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی در برنامه راهبردی پنج سال آینده با رویکرد سهام داری قابلیت ها و مزیت های فراوانی دارد. به همین دلیل هم برنامه های را پیش بینی کرده است و بعد از برجام تلاش شده است که بتوانیم توسعه  ارتباطات بین المللی و جذب سرمایه گذاری خارجی داشته باشیم.

مدیرعامل شستا تاکید کرد: بعد از برجام هر هیات خارجی که در قالب فعالیت اقتصادی به کشور آمده است، به نوعی با شستا وارد گفتگو شده است. ما در خاورمیانه هم از جمله بنگاه های بزرگ اقتصادی هستیم. بنابراین بنا داریم در حوزه انرژی و نیروگاهها، بانک، بیمه، معدن وفلزات ، ارتباطات و  فناوری فعالیت داشته باشیم.

مدیرعامل شستا همچنین با توجه به ادغام سبک سازی سایر مجموعه ها خاطرنشان کرد: روند ادغام  هلدینگ انرژی، هلدینگ شمس و هلدینگ حمل و نقل تقریبا در مرحله نهایی است.

لطفی به اعلام آمادگی شرکت سرمایه گذاری شستا برای واگذاری شرکت های مطرح شده به بخش خصوصی و یا در تعامل با شرکای خارجی بخش خصوصی تاکیدکرد و گفت: ما آمادگی داریم که بخشی از سهام و واحدهایی که در کشور داریم را عرضه کنیم تا بتوانیم با واحدهای بزرگ مشارکت داشته باشیم. تا سال ۱۴۰۱ شستابه چشم انداز اجرایی و راهبردی برای فعالیت و واگذاری بنگاه ها و چابک سازی و سبک سازی آنها در ۵ حوزه نفت و گاز، دارو، IT  و ITC ، بانک و بیمه و حوزه معدن دست خواهد یافت.

در این نشست که در سالن اجتماعات وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی برگزارشد 3 تن از مدیران عامل هلدینگهای شستا( تاپیکو ، تی پی کو و صبا تامین) وشماری از مدیران مسئول رسانه ها و نشریات کثیر الانتشار کشور حضور داشتند.


printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد

کلیه حقوق این سایت متعلق است به شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی