حداقل

تعداد بازدید: 122 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: ssicadmin
توسعه دامداری‌ها در دستور کار شستا

مدیرعامل هلدینگ صنایع عمومی، استراتژی‌های توسعه در شرایط تحریم را تشریح کرد؛
توسعه دامداری‌ها در دستور کار شستا 
شرکت صنایع عمومی تامین یکی از هلدینگ‌های زیرمجموعه شستا است که در دو حوزه لوازم خانگی، دامداری و این شرکت در سال مالی 97 حدود 10 برابر مدت مشابه سال گذشته افزایش سود تلفیقی داشت که در مجموع به 180 میلیارد تومان رسید. علاوه بر این در حوزه‌های یادشده حدود 1240 نفر مشغول فعالیت هستند اما در هلدینگ 28 نفر فعالیت می‌کنند که این موضوع در راستای چابک و کوچک‌سازی شرکت‌های هلدینگ است.
کوروش هاشمی گل سفیدی، مدیرعامل هلدینگ صنایع عمومی تامین درباره تاریخچه شرکت‌های تابعه صنایع عمومی تامین گفت: اسفند 1382 شرکتی با عنوان سرمایه‌گذاری غذایی-کشاورزی تحت مالکیت شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی تاسیس شد. در خرداد 1387 بنابر استراتژی‌های وقت، با انتقال 7 شرکت به سرمایه‌گذاری صنایع غذایی-کشاورزی نام این شرکت تغییر کرد و از آن زمان با عنوان هلدینگ صنایع عمومی تامین شناخته می شود. این هلدینگ اکنون در حوزه¬های دامداری‌ها، صنعت شیر و لوازم خانگی 
هاشمی گل سفیدی با بیان سهم بازار در حوزه‌های عنوان شده توضیح داد: در حوزه تولید شیر و گوشت مورد نیاز کشور حدود 2 درصد سهم بازار مربوط به هلدینگ صنایع عمومی تامین است.
مدیرعامل هلدینگ صنایع عمومی تامین با بیان اینکه امسال برنامه تولید 160 هزار دستگاه لوازم خانگی داریم، افزود: در شرکت لواز خانگی پارس تاکنون بیش از 50 هزار دستگاه یخچال تولید شده است.
وی افزود: استراتژی شستا به توجه به شرایط تحریمی و اقتصادی کشور بر این بود که بتوانیم حوزه دامداری‌ها را توسعه دهیم. بر این مبنا هلدینگ صنایع عمومی در استان‌های لرستان، آذربایجان غربی، کرمانشاه، همدان، چهارمحال و بختیاری، خراسان شمالی و زنجان به تولید و توسعه دامداری‌ها پرداخت. با پیش فرض این که جمعیت کشور را 83 میلیون نفر در نظر داشته باشیم و با احتساب مصرف میانگین سرانه جهانی که حدود 160 کیلوگرم در سال می شود، کشور ما نیاز به 14 میلیون تن شیر دارد. این در حالی است که ظرفیت موجود کشور در حدود 10 میلیون تن است. بر این اساس بود که شستا با توجه به فرصت اقتصادی موجود و عبور از مشکلات کنونی توسعه دامداری‌ها را در دستور کار این هلدینگ قرارداد.
مدیرعامل هلدینگ صنایع عمومی تامین درباره توسعه دامداری‌ها توضیح داد: فاز اول توسعه 4 دامداری در سال 98 و فاز دوم که فاز پایانی است در سال 99 به بهره برداری می‌رسد. بر اساس این دو فاز حدود 480 تن به طور روزانه شیر بیشتری در کشور تولید خواهد شد.
هاشمی گل سفیدی در ادامه به مباحث مرتبط با لوازم خانگی پرداخت در این‌باره گفت: در سال 98 دکتر ‌رضوانی‌فر، مدیرعامل محترم شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی با هدف رفع نیاز مردم به لوازم خانگی، تزریق سرمایه و افزایش سرمایه در گردش را برای تولید بیشتر در دستور کار قرار داد. همچنین در نظر داریم لوازم خانگی مورد نیاز بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی را با قیمت مناسب و به طور اقساطی ارائه کنیم.
وی با بیان اینکه در هلدینگ شرکت‌هایی وجود دارند که در چارچوب برنامه¬های ساماندهی مدون شده در شستا ادغام، انحلال و یا واگذار خواهند شد، گفت: کوچک¬سازی ، جمع آوری دفاتر مرکزی و فروش و دارایی‌های مازاد از جمله مهمترین اقداماتی است که مدیریت شستا پیگیری می‌کند.
هاشمی گل سفیدی از 7 طرح توسعه که FS (طرح توجیهی) آن‌ها در هیئت مدیره هلدینگ و شستا تصویب شده و در حال اجرا می¬باشد نیز خبر داد و افزود: یکی از این طرح‌ها شامل کارخانه تولید شیرخشک صنعتی می¬باشد.
به گفته مدیرعامل هلدینگ صنایع عمومی تامین از جمله مواردی که در دولت دوازدهم و شستا اهمیت بسیار ویژه‌ای دارد بحث شفافیت‌های مالی است. همچنین باید در نظر داشت که ورود به بورس یکی از مهمترین شاخص‌های شفافیت است و بر این مبنا از سه دامداری موجود سهام دو شرکت در بورس عرضه شده و و سومین دامداری نیز در شرف ورود به بورس است که امیدواریم تا پایان شهریور ماه سهام این شرکت نیز عرضه شود.
وی همچنین افزود: برای ورود هلدینگ به بورس نیز بحث‌هایی مطرح شده که بر اساس آن‌ها نیز هلدینگ هم به زودی وارد بورس می‌شود. یکی از مواردی که باید آن را در نظر داشت این است که باید تلاش کنیم تا به جای بنگاه‌داری کشور مسیر بنگاه‌سازی را پیش برد. طرح‌های توسعه‌ای در حوزه تولید شیر، گوشت و لوازم خانگی از این سیاست هم پیروی می‌کند.
هاشمی گل سفیدی معتقد است، سازمان تامین اجتماعی و شستا علاوه بر تامین نیازهای مردم وظیفه‌های بسیاری در حوزه دارند. در شرایطی که تامین لوازم خانگی و اقلام مصرفی مانند گوشت و شیر برای مردم به لحاظ اقتصادی دشواری‌هایی را ایجاد کرده شستا تلاش می‌کند تا با افزایش عرضه از این فشارها کم کند.
 >
printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد

کلیه حقوق این سایت متعلق است به شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی