محمد رضوانی‌فر خبر داد:

شستا 15درصد از سهام بزرگترین هلدینگ سیمان و ساختمانی کشور را در بورس عرضه می‌کند

چهارشنبه 4 تیر 1399

محمد رضوانی فر مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی با اشاره به درج نماد سیتا در بورس اوراق بهادار تهران، گفت: شرکت سرمایه‌گذاری سیمان تامین به عنوان یکی از هلدینگ‎‌های تابعه شستا در سه حوزه صنعت سیمان، صنعت عمران، ساختمان و حمل و نقل فعال است.

به گزارش شستا رسانه، مدیرعامل شستا با بیان اینکه سیمان تامین بزرگترین هلدینگ سیمان و ساختمان کشور محسوب می‌شود، تصریح کرد: این هلدینگ به طور مستقیم و غیرمستقیم در 45شرکت سهام دارد که از این تعداد 30شرکت مدیریتی و 15 شرکت غیرمدیریتی است و از این میان 26شرکت تابعه این هلدینگ بورسی و 19 شرکت غیربورسی است.
رضوانی فر با بیان اینکه 30درصد از ظرفیت تولید و فروش سیمان کشور در اختیار این هلدینگ است، تصریح کرد: سود تجمیعی شرکت‌های سیمانی هلدینگ با افزایش 126درصدی در سال 98 نسبت به سال 97 از 497میلیارد تومان به 1130 میلیارد تومان افزایش یافته است.
وی اضافه کرد: در صنعت حمل و نقل، این هلدینگ فقط با یک شرکت خود، 30درصد ظرفیت حمل و نقل کالاهای اساسی کشور را عهده دار است.
مدیرعامل شستا با اشاره به افزایش بیش از 187درصدی سود خالص تلفیقی این هلدینگ گفت: سود خالص تلفیقی هلدینگ سیمان تامین از 471 میلیارد تومان به 1353 میلیارد تومان در سال منتهی به 31/02/ 99 افزایش یافت. 
رضوانی فر در پایان افزود: در عرضه اولیه سیمان تامین که با نماد سیتا درج شده است، 15درصد از سهام این هلدینگ عرضه خواهد شد.

اخبار مرتبط

  • نمایش فهرست